Zisk amerického výrobce čipů Texas Instruments se ve druhém čtvrtletí meziročně propadl o 56 procent na 260 milionů dolarů (4,7 miliardy Kč), protože jeho tržby zasáhla hospodářská krize. Firma to oznámila v noci na úterý .

Tržby společnosti, jejíž čipy se používají v mobilních telefonech, televizorech či průmyslových zařízeních, klesly o 27 procent na 2,46 miliardy dolarů z 3,35 miliardy před rokem. Výsledky nicméně překonaly očekávání analytiků.

"Koncová poptávka je stále nízká ve srovnání se stavem před 12 měsíci. Musíme být po určitou dobu připraveni na slabý či nulový růst," řekl agentuře Reuters finanční ředitel společnosti Kevin March. "Jsme blízko k dosažení dna ekonomiky, ale domnívám se, že jsme ho ještě nedosáhli," dodal.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru