Dělníci se v elektrárně zabarikádovali, všechny vjezdy zatarasili kontejnery. Policii, která celý objekt obklíčila, mají od vstupu odradit hořící pneumatiky a také obří praky, jimiž dělníci na policisty vystřelují matky a šrouby. To vše kvůli tomu, že zhruba tisícovce pracovníků automobilky hrozí propuštění.

Firma Ssangyong, známá výrobou sportovně-užitkových vozů, je v bankrotu, během první pololetí letošního roku tu výroba poklesla o téměř 74 procent. Z více než dvou a půl tisíce zaměstnanců jich už zhruba 1600 dobrovolně odešlo, zbytek však vstoupil do časově neomezené stávky za zachování svých pracovních míst.

Vlastníkům továrny (51 procent akcií patří čínskému výrobci automobilů SAIC Motor Corp), nyní došla trpělivost a požádali proto jihokorejské soudy, aby podnikovou elektrárnu vyklidila policie. Ta se minulý týden pokusila odstranit kontejnery u bran a nyní se chystá vzít objekt útokem. Na místo byly povolány i hasičské jednotky, jednak proto, aby uhasily hořící pneumatiky, především však kvůli tomu, že v elektrárně je údajně spousta ředidel a dalších hořlavin a někteří dělníci hrozí, že je zapálí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru