Pozitivní příiv makrodat v USA z minulých dní tento týden lehce poleví. Na základě těchto dat se indexy globálně posunuly k maximům, které jsme mohli vidět před několika týdny. Současná situace naznačuje a přesvědčuje i nejvíce negativní jedince ( prof.Nouriel Roubini ), že se recese, minimálně v USA, bliží ke konci. Za takové konstelace lze očekávat stagnaci trhů na lokálních maximech, spíše však předpokládáme prolomení těchto úrovní. Domácí trh na tom nebude jinak. Pro dnes čekáme oscilaci kolem pátečních hodnot.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru