Druhá největší tuzemská pojišťovna Kooperativa a její dceřiná firma Česká podnikatelská pojišťovna se chystají přestěhovat své centrály do nové budovy, která vznikne v Karlíně a pod názvem Main Point ji připravuje společnost PSJ Invest.

"Dozorčí rada finalizuje nabídky a přiklání se k projektu Main Point. Chceme, aby se začalo stavět co nejdříve, abychom se mohli nejpozději do dvou let se přestěhovat," řekl HN v rozhovoru šéf Kooperativy Martin Diviš.

Stěhování svého ústředí z několika budov v centru Prahy plánovala Kooperativa už delší dobu. Současná krize jí ve volbě nejvhodnějšího projektu paradoxně nahrála. "Jednáme o tom skoro rok a cena, kterou jsme dosáhli, je zhruba o stovky miliónů korun nižší," tvrdí Diviš.

Projekt Main Point, který Kooperativu ze všech nabídek nejvíce zaujal, navrhl architektonický ateliér DaM, mezi jehož nejznámější realizace patří například pražský hotel Carlo IV. Boscolo na rozhraní ulic Opletalova a Jindřišská a skleněný palác Euro na rohu Václavského náměstí a ulice Na Příkopech.

"Naše nové sídlo bude mít nejen užitný efekt pro nás, ale bude to i zajímavá stavba v Praze," míní Diviš.

22 tisíc metrů čtverečních

Stavba Main Pointu v Karlíně, jejíž developerem je PSJ Invest, má být zahájena ještě letos. Podle nedávné informace šéfa PSJ Invest Martina Jaroše náklady na výstavbu dosahují jedné miliardy korun. Desetipodlažní budova má pronajímatelnou plochu 22 tisíc metrů čtverečních a podzemní parkoviště pro 350 aut.

"Chceme použít nejmodernější technologie, aby atmosféra uvnitř byla komfortní a provoz úsporný a ekologický," řekl Jaroš. Například pro chlazení nebudou použity obvyklé chemikálie, ale budovu bude ochlazovat vltavská voda, která proudí v potrubí pod objektem.

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru