Tržby americké společnosti International Business Machines (IBM) se ve druhém čtvrtletí snížily o 13 procent. Úsporná opatření a ekonomičtější fungování podniku ale IBM přineslo vyšší meziroční zisk a společnost zlepšila svůj výhled na letošní rok.

Ve druhém čtvrtletí se tržby IBM snížily na 23,3 miliardy dolarů z 26,8 miliardy dolarů druhého čtvrtletí loňského roku. Analytici osloveni agenturou Reuters předpokládali snížení tržeb na 23,5 miliardy dolarů.

Čistý zisk IBM však v období od dubna do června činil 3,1 miliardy dolarů ve srovnání s 2,8 miliardy dolarů za stejné období loni. Společnost tak zvýšila svou prognózu celoročního zisku na 9,70 dolaru za akcii. Původně počítala se ziskem 9,20 dolaru za akci v letošním roce.
Společnosti IBM se daří letos lépe než většině jiných technologických firem díky tomu, že se soustředí především na ziskový software a technologickou podporu.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru