Akciové trhy a VIX rostly při včerejším obchodování a třídenní oživení se dnes zastaví. S příliš mnoho údajnými zelenými výhonky, které se objevily v posledních třech dnech, zejména u zpráv o výsledcích, by VIX mohl signalizovat, že akciové trhy začínají být nervózní, sledujeme dnešní údaje o hlášených nezaměstnaných (Jobless Claims).

Hlavní index spotřebitelských cen (CPI) USA poklesl v červnu o 1.4% YoY, což podporuje náš názor o deflaci ve střednědobém a krátkodobém výhledu. I když to je dobrá zpráva pro americké spotřebitele, není to pozitivní pro americké dlužníky, protože to činí dluhy a úrokové platby relativně dražší.

Záznam z jednání FOMC z 24. června uveřejněný včera ukázal, že se očekává, že reálný HDP vzroste o 2.1-3.3% v roce 2010; což signalizuje konec recese.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru