Evropská komise uvedla, že k rozhodnutí vyjmout společnosti ze seznamu ji přimělo výrazné zlepšení činnosti indonéského úřadu pro civilní letectví v oblasti bezpečnosti. Aerolinky z Indonésie dostaly zákaz létat do EU před dvěma lety po sérii leteckých neštěstí v zemi. Společnosti sice v té době do EU nelétaly, jejich zařazení na černou listinu však mělo negativní dopad na indonéský cestovní ruch, protože Evropané nechtěli využívat indonéské aerolinky ani při návštěvě země na tranzitních trasách, jako mezi Jakartou a ostrovem Bali.

EK také nově povolí firmě TAAG Angola Airlines létat z Angoly do Portugalska, ovšem pouze některými letadly a za velmi přísných podmínek, napsala agentura Reuters.

Asociace aerolinek odmítá výzvu EU, aby vznikla globální černá listina - čtěte ZDE

EU: Zakažme na celém světě létající šrot - čtěte ZDE

První seznam rizikových aerolinií, společný pro celou unii, zveřejnila EK v březnu 2006. Společný seznam má předejít situacím, kdy jedna společnost byla zakázána pouze v některých členských zemích, do dalších však létala. Na sladění dílčích zákazů z jednotlivých států se EU dohodla po sérii leteckých katastrof, které si vyžádaly mnoho obětí mezi evropskými cestujícími. Celý seznam nebezpečných aerolinií zájemci naleznou na internetových stránkách EU.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru