Realitní společnost Orco prodává průmyslový park ve Stříbře na Tachovsku za čtyři miliony eur, tedy za cca 104 milionů korun. Informace pochází z internetových stránek dražební společnosti Naxos, která nemovitosti nabízí.

Park ve Stříbře se nachází nedaleko dálnice D5. Celková rozloha areálu činí 96 565 metrů čtverečních. Současný roční výnos z parku je na úrovni 739 044 eur (kolem 19 milionů korun). Komplex je pronajatý do poloviny roku 2010.

Orco: Prodáváme

Už v červnu se Orco zbavilo budovy s nákupním centrem a byty City Gate v Bratislavě, kterou získala společnost PSJ. Za zhruba 58,6 miliardy korun potom v květnu Orco prodalo svou dceřinou firmu Orco Property Management americké investiční společnosti Global Partners.

Orco shání hotovost. Prodalo luxusní budovu v Bratislavě - čtěte ZDE

Orco Property Group má sedm nových členů představenstva - čtěte ZDE

Orco patří k největším developerským společnostem v ČR, v současné době ale prochází restrukturalizací. Potýká se především s dluhy, které činí až 1,6 miliardy eur. Prodejem některých projektů se tak firma snaží stabilizovat svou situaci. Už dříve oznámila, že se chce v dalších aktivitách soustředit hlavně na Prahu a Berlín. Ostatní projekty tak může čekat prodej.

Orco je od března v půlročním režimu soudní ochrany před věřiteli. Současně jedná o investičním vstupu s americkou společností Colony Capital.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru