Singapurská ekonomika se ve druhém čtvrtletí po roční přestávce vrátila k růstu. Ten byl velmi výrazný a podle informací tamního ministerstva obchodu a průmyslu činil v přepočtu na celý rok 20,4 procenta. Statistika naznačuje, že ekonomika městského státu by se z vůbec nejhorší recese mohla dostat relativně brzy.

Přepočet na celý rok znamená, že pokud by hospodářství rostlo stejným tempem jako ve druhém čtvrtletí, pak by růst hrubého domácího produktu za celý rok dosahoval zmíněných 20,4 procenta. Meziročně ale zůstává ekonomika Singapuru v útlumu a vykazuje pokles o 3,7 procenta.
Ministerstvo uvedlo, že díky solidnímu oživení ve druhém čtvrtletí počítá v letošním roce s mírnějším hospodářským útlumem. Dosud úřady počítaly na letošní rok s propadem HDP o šest až devět procent, nyní ale předpokládají, že pokles HDP se bude pohybovat od čtyř do šesti procent.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru