Bulharský protimonopolní kontrolní úřad v pondělí zahájil vyšetřování místních bank, které jsou podezřelé z kartelové dohody. Nezákonná dohoda měla podle obvinění určovat výši úrokové sazby a cenu prodeje burzovních akcií. Sdělila to agentura Reuters.

Zástupci bulharské komise pro ochranu hospodářské soutěže vnikli do kanceláře asociace bulharských bank, kde zabavili některé dokumenty. Komise zjišťuje, zda komerční banky záměrně ovlivňovaly výši úrokových sazeb na vkladových a úvěrových účtech a prošetřuje i další obvinění.
Více než 80 procent z třiceti bank této země náležící do Evropské unie patří zahraničním vlastníkům, především bankovním společnostem z Rakouska, Řecka a Itálie.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru