Ruské ministerstvo hospodářství odhaduje, že se hrubý domácí produkt země v prvním pololetí meziročně propadl o 10,2 procenta. Na internetu to uvedla ruská vláda, která má o těchto číslech v pondělí jednat.

Průmyslová výroba klesla ještě více, výkon průmyslu se podle odhadu snížil o 14,9 procenta. Čísla odpovídají obecnému očekávání. Analytici podle ankety Reuters odhadovali propad HDP na 10,4 procenta za druhé čtvrtletí po 9,8 procenta za první tři měsíce roku, napsala agentura Reuters.
Rusko v současnosti zažívá nejhlubší ekonomickou krizi za posledních deset let, a jeho centrální banka proto minulý pátek snížila úrokové sazby o půl procentního bodu. Snaží se tak přimět komerční banky, aby pomohly nastartovat hospodářský růst poskytováním dostupných úvěrů. Banky nejsou ochotné půjčovat kvůli obavám z nesplácení.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru