Nizozemský elektronický koncern Philips vytvořil ve druhém čtvrtletí zisk (EBITA) 118 milionů eur (3,1 miliardy Kč), zatímco analytici očekávali ztrátu 79 milionů. Podnik v pondělí uvedl, že jeho odbyt se přes hospodářskou krizi ve druhé polovině roku zřejmě zlepší.

V meziročním porovnání se výsledek Philipsu zhoršil; loni ve druhém čtvrtletí dosáhl zisk společnosti 396 milionů eur. Proti ztrátě 74 milionů z prvního čtvrtletí se ale hospodaření podniku zlepšilo.

"Během čtvrtletí jsme začali pozorovat pozitivní dopad naší přísné kontroly nákladů," zdůraznil ve výsledkové zprávě generální ředitel koncernu Gerard Kleisterlee. Dodal, že další snižování nákladů nemůže vyloučit, pokud bude potřeba.

Očekávané škrty ve výdajích

Analytici očekávali, že světově největší výrobce osvětlení oznámí další škrty ve výdajích. Podnik je největším výrobcem spotřební elektroniky v Evropě. Kvůli hospodářské krizi letos propustil 6000 lidí, čímž snížil roční náklady o více než 500 milionů eur, napsala agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru