Zhruba 70 klientů cestovní kanceláře Tomi Tour nedostalo po příletu do Egypta domluvené ubytování. Objednaný hotel je po nočním příletu odmítl přijmout, s náhradním ubytováním nejsou turisté spokojeni. Na svém internetovém serveru to uvedla televize Nova.

Nejde o první podobný problém této kanceláře, v souvislosti s Egyptem se dříve vyskytly také informace o údajných dluzích firmy vůči egyptským partnerům.

Marketingový ředitel a reklamní tvář cestovní kanceláře Václav Fischer označil za nesmysl tvrzení, že potíže klientů jsou projevem blížícího se krachu kanceláře.

Podle mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomia Okamury mají klienti nárok na ubytování stejné nebo vyšší kategorie. Pokud ale vybavení pokojů a služby v hotelu neodpovídají katalogu a smlouvě, má turista nárok na odškodnění. V případě, že je ubytován v hotelu nižší kategorie, jde podle Okamury o protizákonné jednání ze strany CK.

Problémy měli klienti Tomi Tour i v květnu, kdy si asi tři desítky lidí nedobrovolně prodloužily dovolenou. Úřadům se prý nelíbilo, že by turisté měli cestovat z jiného letiště, než na jakém na počátku svého pobytu přistáli. Do médií se dostal i spor Tomi Tour s egyptskou agenturou TAT. Server iDnes.cz a televize Nova tehdy informovaly o obvinění ze strany egyptské asociace cestovních kanceláří, podle které Tomi Tour dluží agentuře TAT 900.000 dolarů (asi 18,56 milionu Kč) za služby. Cestovka to odmítla s tím, že jde o praktiky konkurence.

V lednu se také objevily inzeráty, pomocí kterých hledala pražská advokátní kancelář Ostrý, Purkyt, Hruška & Partners věřitele cestovní kanceláře Tomi Tour. Jednatel cestovní kanceláře Lubomír Popelář to označil za pokračování sporu s TAT.

Tomi Tour je ze dvou třetin vlastněna Lubomírem Popelářem a třetinu vlastní německá společnost Tomi Tour GmbH.

V Česku už letos dvě cestovní kanceláře zkrachovaly. Své zájezdy zrušila cestovní kancelář RETUR, která se v pátek dostala do insolvenčního řízení. V květnu se dostala do problémů liberecká kancelář Balkan Travel.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru