Stávka řeckých letových dispečerů se v sobotu s největší pravděpodobností konat nebude. Sdělily to v pátek informované zdroje, podle nichž stávku nepovolil řecký soud.

Stávka řeckých letových dispečerů, která se chystala na sobotu, by zřejmě výrazně zkomplikovala odlety Čechů na dovolenou v Řecku. Řekla to v pátek Vladimíra Dufková, mluvčí společnosti Travel Service, která má v sobotu vypravit do Řecka sedm letů.

Stávka měla podle dostupných informací začít dnes ve 23:00 a trvat 24 hodin. Travel Service nyní hledá možná řešení situace, v úvahu připadá například posun některých letů na dnešní večer. Dufková zároveň vyjádřila naději, že řečtí dispečeři stávku ještě odvolají.

Vyšší platy a důchody 

Vedle Travel Servisu do Řecka létají v sobotu České aerolinie.

Řecko patří spolu s Chorvatskem a Itálií k nejoblíbenějším přímořským cílům českých rekreantů.

Dispečeři stávkovali už 26. června. Cílem protestu bylo vynutit si zvýšení platů i důchodů a zaměstnanecké benefity. Chtěli také přimět vládu, aby modernizovala systém řízení letového provozu.

V sobotu letí stovky Čechů

Z hlediska cestovních kanceláří je sobota krajně nepříjemný termín, neboť se mění turnusy. Většinu klientů na plánovaných charterech mají kanceláře Fischer a Čedok, celkem jde o stovky lidí.

"Pokud stávka bude, všechny klienty obvoláme, aby nejezdili zbytečně na letiště," uvedl mluvčí Fischera Daniel Plovajko. Naopak klienti, kteří se z řeckých ostrovů chystají zpět do Prahy, si možná dovolenou o pár hodin na náklady "cestovky" nechtěně prodlouží.

Plovajko uvedl, že případná stávka by se zřejmě netýkala odletů, které jsou naplánovány na dnešní večer a noc. Travel Service a cestovní kanceláře nyní hledají možná řešení situace. Vedle Travel Servisu do Řecka létají v sobotu České aerolinie, jejich mluvčí Hana Hejsková se vyjádří během dne, až bude situace jasnější.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru