Největší jihokorejská automobilka Hyundai Motor přesune do prosince příštího roku část výroby modelu i20 z Indie do některého ze svých závodů v České republice, na Slovensku či v Turecku. Informoval o tom indický list The Economic Times na svých internetových stránkách.

Mluvčí českého závodu automobilky Hyundai v Nošovicích Petr Vaněk existenci tohoto záměru potvrdil. "O přesunutí modelu i20 dosud nebylo rozhodnuto, do Nošovic ale pravděpodobně umístěna nebude," řekl Vaněk slovenskému listu Hospodárske noviny.

Indie stále výrobní základnou

Hyundai chce výrobu vozu i20 přiblížit velkým trhům, jako jsou Německo, Francie, Itálie a Británie. "Usilujeme o konkurenční cenu i20 a v příštím roce přesuneme část výroby. Zatímco Indie zůstane pro tento vůz výrobní základnou, evropské zakázky budou plněny z nových produkčních kapacit," řekl listu The Economic Times šéf indické divize. Logistické náklady a cla podle listu zvyšují cenu automobilů vyvážených z Indie o deset až 15 procent.

Automobilka Hyundai uvedla na trh svůj první hybridní vůz - čtěte ZDE

Automobilky nabírají druhý dech. Prodlužují směny a nabírají lidi - čtěte ZDE

Hyundai tvoří společně s dceřinou firmou Kia pátého největšího výrobce automobilů na světě. Společnost loni v listopadu oficiálně zahájila sériovou produkci osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Kia spustila předloni v prosinci sériovou výrobu vozů u slovenské Žiliny.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru