Největší jihokorejská automobilka Hyundai Motor přesune do prosince příštího roku část výroby modelu i20 z Indie do některého ze svých závodů v České republice, na Slovensku či v Turecku. Informoval o tom indický list The Economic Times na svých internetových stránkách.

Mluvčí českého závodu automobilky Hyundai v Nošovicích Petr Vaněk existenci tohoto záměru potvrdil. "O přesunutí modelu i20 dosud nebylo rozhodnuto, do Nošovic ale pravděpodobně umístěna nebude," řekl Vaněk slovenskému listu Hospodárske noviny.

Indie stále výrobní základnou

Hyundai chce výrobu vozu i20 přiblížit velkým trhům, jako jsou Německo, Francie, Itálie a Británie. "Usilujeme o konkurenční cenu i20 a v příštím roce přesuneme část výroby. Zatímco Indie zůstane pro tento vůz výrobní základnou, evropské zakázky budou plněny z nových produkčních kapacit," řekl listu The Economic Times šéf indické divize. Logistické náklady a cla podle listu zvyšují cenu automobilů vyvážených z Indie o deset až 15 procent.

Automobilka Hyundai uvedla na trh svůj první hybridní vůz - čtěte ZDE

Automobilky nabírají druhý dech. Prodlužují směny a nabírají lidi - čtěte ZDE

Hyundai tvoří společně s dceřinou firmou Kia pátého největšího výrobce automobilů na světě. Společnost loni v listopadu oficiálně zahájila sériovou produkci osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Kia spustila předloni v prosinci sériovou výrobu vozů u slovenské Žiliny.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.