Během včerejška se koruna s menšími výkyvy pohybovala poblíž úrovně 26,00 EUR/CZK. Na trhy se vrátila optimističtější nálada, která přinesla růst evropských akciových trhů. Mírné povzbuzení přinesly i výsledky z amerického trhu práce. Koruna si díky tomuto vývoji připsala vůči americkému dolaru kolem 15ti haléřů zisku. Série domácích makrodat v podobě nezaměstnanosti a inflace zůstala bez vlivu na kurz.

Kurz EUR/CZK v tomto týdnu stále zůstává v přibližně 25ti haléřovém pásmu. Stěžejný pro celý region je i nadále situace na hlavních světových trzích.

Příští týden je nabitý domácími fundamenty (průmyslová výroba, maloobchodní tržby, PPI…), nicméně výraznější vliv domácích makrodat bychom mohli sledovat až při větším zklidnění a stabilizaci největších ekonomik. Pozornost v dalších týdnech je třeba směřovat také na probíhající výsledkovou sezónu v USA.

V průběhu dnešního dopoledne koruna kopíruje vývoj eurodolaru a maže včerejší zisky.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru