Během včerejška se koruna s menšími výkyvy pohybovala poblíž úrovně 26,00 EUR/CZK. Na trhy se vrátila optimističtější nálada, která přinesla růst evropských akciových trhů. Mírné povzbuzení přinesly i výsledky z amerického trhu práce. Koruna si díky tomuto vývoji připsala vůči americkému dolaru kolem 15ti haléřů zisku. Série domácích makrodat v podobě nezaměstnanosti a inflace zůstala bez vlivu na kurz.

Kurz EUR/CZK v tomto týdnu stále zůstává v přibližně 25ti haléřovém pásmu. Stěžejný pro celý region je i nadále situace na hlavních světových trzích.

Příští týden je nabitý domácími fundamenty (průmyslová výroba, maloobchodní tržby, PPI…), nicméně výraznější vliv domácích makrodat bychom mohli sledovat až při větším zklidnění a stabilizaci největších ekonomik. Pozornost v dalších týdnech je třeba směřovat také na probíhající výsledkovou sezónu v USA.

V průběhu dnešního dopoledne koruna kopíruje vývoj eurodolaru a maže včerejší zisky.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru