Průmyslová výroba v Německu se v květnu meziměsíčně zvýšila o 3,7 procenta. To představuje nejprudší nárůst za téměř 16 let. Oznámilo to ve středu ministerstvo hospodářství. Analytici přitom počítali s nárůstem o pouhých 0,5 procenta.

Průmyslová výroba tak podle ministerstva zřejmě překonala svůj sestupný trend. "Vzhledem k silnějším zakázkám se zlepšily vyhlídky pro pozitivní vývoj průmyslové výroby," uvedl úřad.

Taková zpráva by měla znamenat pozitivní signál pro Českou republiku, která je důležitým partnerem.

Rekordní oživení průmyslových zakázek

Před výsledky průmyslové výroby byly zveřejněny také průmyslové zakázky, které se v Německu v květnu zvýšily o 4,4 procenta, tedy nejprudším tempem za téměř dva roky.

Průmyslové zakázky se stabilně snižovaly od konce roku 2007, nyní však rostou již třetí měsíc za sebou. To naznačuje, že průmyslový sektor v zemi by se mohl již stabilizovat. Ministerstvo také revidovalo dubnový údaj směrem vzhůru. Původní zpráva uváděla, že zakázky zůstaly beze změny, po revizi se však zvýšily o 0,1 procenta.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru