Francouzský soud v úterý rozhodl o uvolnění letadla nízkonákladové letecké společnosti SkyEurope, které zadrželo pařížské letiště Orly před dvěma týdny. Sdělil to mluvčí společnosti Tomáš Kika. Francouzské letiště stroj zadrželo kvůli údajným dluhům slovenských aerolinek.

Letiště Orly zadrželo letadlo SkyEurope kvůli údajně nezaplaceným poplatkům za využívání jeho služeb. Kromě letadla v Paříži zůstala stát na letišti ještě další dvě letadla SkyEurope v Bukurešti a Sofii. Důvodem byly také údajné dluhy. Společnost se však brání a dodala, že letadla nabrala taková zpoždění, že lety byly zrušeny.

Smůla se lepí  a paty

Aerolinky se v poslední době zmítají od jednoho problému k druhému. Kromě zadržených letadel byla společnost SkyEurope nucena požádat bratislavský soud o bankrotovou ochranu před věřiteli. Ten následně ochranu přiznal, aby měla čas dál jednat spotencionálními investory.

Po vodopádu všech událostí se rozhodl rezignovat také generální ředitel a předseda představenstva Jason Bitter. Ten přitom až do posledních chvil působil optimisticky. "Přežili jsme už horší časy. (...) Nepotřebujeme víc než 20 milionů eur, může to být i méně," říkal ještě minulý týden o současné situaci ve firmě.

Ve funkci předsedy představenstva Bittera nahradí finanční ředitel Nick Manoudakis, zároveň převezme jeho manažerské povinnosti. Manoudakis má společnost provést obdobím restrukturalizace dluhu.

SkyEurope jsou po ČSA druhým největším pravidelným dopravcem na pražském letišti v Ruzyni.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru