Benzinové pumpy v Itálii budou od úterního večera po dva dny stávkovat. Informovaly o tom italské odbory. Lidé pracující jako obsluha čerpacích stanic protestují proti dlouhé pracovní době a požadují vyčlenění úlev na dani z pohonných hmot.

Italský ministr průmyslu Claudio Scajola prohlásil, že benzinové stanice by měly odvolat národní stávku plánovanou na dobu zasedání skupiny G8.

Motoristé bez benzinu

Stávka na benzinkách ve městech začne podle agentury Bloomberg ve 19:30 SELČ a na dálnicích ve 22:00 SELČ. Motoristé si benzin budou moci načerpat zase až ve čtvrtek večer.

V okolí města Aquila, které bylo letos zasaženo ničivým zemětřesení a kde se tento týden koná summit G8, benzinové pumpy v provozu zůstanou. Naopak na Sicílii bude obsluha benzinek stávkovat až tři dny.

Stávku vyhlásily tři odborové svazy, jež zastupují asi 19 000 z celkových 24 000 zaměstnanců v tomto odvětví.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru