Povodně na Slovensku způsobily v uplynulých dnech milionové škody. Největší pojišťovna v zemi Allianz - Slovenská pojišťovna zatím eviduje škody za 1,3 milionu eur (33,7 milionu korun). Dvojka na trhu Kooperativa je zatím přesně nevyčíslila, odhadla je však na milion eur. Desítky pojistných události zaznamenala i Generali Slovensko. Informovaly o tom v pátek pojišťovny.

Allianz - Slovenská pojišťovna podle Petry Greksové z tiskového oddělení přijala od pondělí 29. června do dnešního dne od svých klientů více než 2500 hlášení škod vzniklých v souvislosti s povodněmi. Více než 70 pojistných událostí s odhadovaným plněním 42 500 eur eviduje Generali. Kromě majetku eviduje pojišťovna i škody v zemědělství, hlavně z východu Slovenska, které o víkendu zasáhla vichřice s krupobitím. Pojišťovna také předpokládá, že počet hlášení o škodách se bude dále zvyšovat.

Záplavy, které přes víkend způsobily prudké deště, postihly téměř celé Slovensko. Jen na silnicích I. a II. třídy v Prešovském kraji se škody odhadují na více než 337 700 eur. Na řece Dunajec se v pondělí za bouřky rozlomil vor s turisty a o život přišel 73letý český senior.

Výrazně větší škody než na Slovensku způsobily záplavy v Česku, kde pojišťovny do 2. července zaznamenaly přes 7600 škod za takřka 1,1 miliardy korun. Při povodních zahynulo 14 lidí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru