Do pěti měst ve dvou zemích letos zavítá mezinárodní festival španělské kultury Iberica. Přehlídka zaměřená především na flamenco a blízké žánry nabízí vášnivé koncerty a taneční vystoupení. Pevnou součástí festivalu jsou také dílny a flamenkové kurzy v Boskovicích na Blanensku. Koncerty budou také v Brně, Praze, Ostravě a Bratislavě, řekl manažer přehlídky Vilém Spilka.

Ke hvězdám festivalu letos patří mladý pianista Sergio Pamies z Granady. "Se svou kapelou patří k nadějné generaci španělských jazzmanů, jejichž přínosem ke světové hudbě je unikátní spojení jazzu s flamenkem," uvedl Spilka.

Vystoupí také tanečnice Ana Calíová a Carmen Alvarezová. Z Granady pochází též kytarista Miguel Angel Corral přezdívaný Corralito. Většina umělců, kteří na přehlídce účinkují, předává své dovednosti dál při tvůrčích dílnách. Zájemci se mohou od mistrů přiučit flamenkový tanec, salsu, flamenkovou kytaru a perkuse.

Festival letos trvá od 19. do 22. srpna. V první den se konají koncerty v Praze a Boskovicích. Závěrečný koncert na nádvoří boskovického zámku zpestří kromě zkušených hráčů a tanečníků také absolventi festivalových kurzů. Podrobné informace najdou zájemci na webových stránkách www.iberica.cz.

Související