Španělská telekomunikační společnost Telefónica by mohla rozpoutat boj o mobilního operátora T-Mobile UK. O něj má totiž zájem světová jednička Vodafone, který je rovněž z Británie. Napsal to dnes ekonomický list Financial Times. Telefónica je částečně vedena obavami, že by mohla v Británii ztratit pozice.

Největším mobilním operátorem na britských ostrovech je společnost O2, která patří právě Telefónice. T-Mobile UK je až čtvrtý, nicméně pokud by se svým záměrem Vodafone uspěl, dostal by se na první místo.

Telefónica loni zvýšila zisk o 12 procent. Analytiky nezaskočila - čtěte ZDE

Čistý zisk společnosti Telefónica stoupl o deset procent - čtěte ZDE 

List také zjistil, že své možnosti na britském trhu bezdrátové komunikace posuzuje France Télécom. Ten údajně zkoumá výhody vytvoření společného podniku mezi společností Orange, což je jeho mobilní odnož v Británii, a společností T-Mobile UK.

Vlastníkem T-Mobile UK je německá společnost Deutsche Telekom. Ta zvažuje prodej firmy a podle analytiků by za ni mohla dostat od tří miliard do čtyř miliard eur (77,3 miliardy až 103,1 miliardy Kč). Němci nejsou s výkonností britské součásti spokojeni.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru