Martin Mrnka přechází z pozice generálního ředitele televize Z1 do dozorčí rady vlastníka licence, akciové společnosti První zpravodajská. Zároveň na nejbližší valné hromadě opustí svoji pozici člena představenstva. Novým generálním ředitelem a členem představenstva se stává Zdeněk Šámal.   

„Martinovi Mrnkovi patří velké poděkování za pětileté období, kdy na projektu zpravodajsko-publicistické televize pracoval. Byl hlavní postavou týmu, kterému se podařilo získat licenci ve složitém a dlouhém licenčním řízení a zároveň ve velmi krátkém období televizi rozjet a rok aktivně řídit. Tím významně napomohl příchodu digitalizace do České republiky,“ prohlásil Dušan Palcr ze skupiny J&T.

„Příchod zkušeného a respektovaného novináře a manažera Zdeňka Šámala má za cíl posunout televizi zase o další krok vpřed. I s přihlédnutím k probíhající ekonomické krizi jsou hlavní úkoly převážně ekonomického charakteru. Cílem je dosáhnout co nejvyšší efektivnosti vložených prostředků při zachování kvality vysílání,“ dodal Dušan Palcr.

Ředitel televize Z1 Mrnka prý má skončit, nahradí ho Šámal - čtěte ZDE

Televize Z1 skončila loni se ztrátou stovek milionů korun - čtěte ZDE

Zdeněk Šámal (43) působil v devadesátých letech mimo jiné čtyři roky jako televizní zpravodaj v Rusku, v roce 2001 spoluvytvářel na Slovensku zpravodajský kanál TA3. Později, už jako ředitel zpravodajství ČT, zakládal zpravodajskou stanici ČT24 a v době jeho funkce vznikl i sportovní kanál ČT4. Do Z1 přechází z funkce šéfredaktora internetového zpravodajství televize NOVA.

Související