Časopis pro mladé ženy Yellow končí kvůli slabému zájmu inzerentů. Tento týden vyjde jeho poslední číslo, informoval vydavatel měsíčníku Hachette Filipacchi 2000.

Není to zdaleka první oběť těžké situace na inzertním trhu, s níž se potýkají média v České republice. A ani poslední, dodávají znalci.

Yellow, alespoň podle čísel, které udává jeho vydavatel, mladé ženy zaujal. Prodaný náklad vystoupal v průměru nad 55 tisíc kusů. Jenže mladé ženy jako čtenářky nazaujaly dost inzerentů a to přivodilo pád tiskoviny, která vycházela pět let.

Podle statistiky Unie vydavatelů Yellow letos do konce května utržil za reklamu přes 16 milionů korun.

Další zastavené časopisy 

Podle koordinátora Unie vydavatelů Jana Pochmana je však důvod zrušení časopisu ještě jinde. "Yellow byl podobným časopisem z hlediska cílové skupiny a formy, jako je titul Joy konkurenčního vydavatelství Burda Praha, což přispělo k jeho zániku," řekl Pochman.

Jenže i Vydavatelství Burda Praha už zastavilo vydávání jednoho z časopisů. Byl jím Šťastný Jim, který vycházel osm let. Také tady byly důvody jasné: pokles nákladu, nedostatek inzerce.

Letos už takto skončil i měsíčník o filmech Premiere. K mání už je pouze na internetu.

Tam ostatně utíkají média i ve světě, kde krize dopadá ještě tíživěji.

Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru