Finanční sektor ve Velké Británii přes rostoucí optimismus ohledně vývoje ekonomiky plánuje propustit ve třetím čtvrtletí letošního roku dalších 13 tisíc zaměstnanců. Informovala o tom v pondělí agentura Bloomberg.

"Podmínky jsou stále těžké, ale už se objevují nějaké náznaky zlepšení do příštích měsíců," uvedl ekonomický poradce Ian McCafferty. Zisky, zaměstnanost a investice však stále pokračují v "klesajícím trendu," dodal.

Počet propuštěných se však zmenšuje, ukázaly analýzy britské finanční skupiny CBI (Confederation of British Industry). Finanční společnosti propustily ještě v prvním čtvrtletí letošního roku 17 000 zaměstnanců a ve druhém čtvrtletí zrušily předběžně 15 000 pracovních míst.

Zranitelnost bank

Bank of England minulý týden uvedla, že finanční instituce jsou stále citlivé na jakékoli další otřesy. Britské banky také oznámily, že jejich příjmy klesly ve druhém čtvrtletí  letošního roku nejvíce od března 1991.

"Poptávka po půjčkách neroste" uvedl analytik Leigh Goodwin. "Je v útlumu," dodal.

Ve finančním sektoru jako celku by se měly příjmy zvýšit v příštím čtvrtletí, a to po sedmiměsíčním poklesu. Nejoptimističtější jsou pojišťovací společnosti, které počítají, že růst příjmů se projeví již v příštích třech měsících počínaje červencem.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru