Místo Luboše Černého, který ke konci července po třech letech působení v ČSA odchází, se viceprezidentem pro ekonomiku a členem představenstva Českých aerolinií stane Jiří Hrbáček. Změnu na svém posledním zasedání schválila dozorčí rada ČSA, informovala mluvčí aerolinek Hana Hejsková.

Podle šéfa ČSA Radomíra Lašáka Černý odvedl velký kus práce. Dodal, že v Hrbáčkovi ČSA získávají dalšího skutečného odborníka.

Hrbáček vystudoval zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze. Má za sebou 18 let praxe v korporátním a investičním bankovnictví, finančním řízení, projektovém financování a managementu.

V 90. letech působil v Živnostenské bance a od konce roku 1996 byl výkonným ředitelem a předsedou představenstva společnosti Atlantik Corporate Finance (ACF). Pracoval také v ABN AMRO Bank, České spořitelně a před nástupem do ČSA byl výkonným ředitelem a předsedou představenstva společnosti ECM Group Asset Management.

Ministerstvo financí ve středu oznámilo, že stát prodloužil lhůtu pro podání závazných cenových nabídek k privatizaci ČSA z původního termínu na 15. září. Podle odhadů analytiků mají ČSA hodnotu tří až pěti miliard korun. Stát svá očekávání nezveřejnil, pokud však bude nabízená cena příliš nízká, privatizaci může zrušit.

ČSA se letos v prvním čtvrtletí propadly do ztráty před zdaněním 1,318 miliardy korun, což byl téměř o půl miliardy horší výsledek než loni. Důvodem je dle ČSA "bezprecedentní" pokles počtu cestujících, který činil 12 procent. Celkem firma přepravila 945 000 pasažérů.

Související