Automobilka Volkswagen zvažuje převzetí části společnosti Suzuki a zahájení společné výroby moderních miniautomobilů.

"Musíte se na věc dívat pomocí asijské perspektivy, zvlášť té japonské. Jsou tam vozidla takových velikostí a tříd, které tady nelze najít," citovala agentura Reuters zasvěcený zdroj z Evropy. "Je to zajímavý segment... Na trhu existuje díra, která by měla být zaplněna," dodal o nabídce miniautomobilů mimo Asii.

Mluvčí Volkswagenu i Suzuki se k věci odmítli vyjádřit. Podle zdrojů z Volkswagenu, které cituje agentura DPA, ale automobilka usiluje o zisk 10procentního podílu v Suzuki pro navázání spolupráce.

Automobilka Suzuki slaví úspěch na japonském trhu, ale i ve světě a v rozvojových zemích, se svými miniautomobily. Volkswagen má největší zájem právě o tuto výrobní platformu a automobilka Suzuki by mohla profitovat z výroby dieselových motorů svého potenciálního partnera, dodala DPA.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru