Stát prodloužil lhůtu pro podání závazných cenových nabídek v privatizaci Českých aerolinií do 15. září, původní termín byl 13. červenec. Rozhodla tak meziresortní komise, sdělil ČTK mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob.

"Stalo se tak na žádost zájemců, kterým jsme se rozhodli vyhovět," uvedl Jakob. V soutěži o ČSA zůstali dva uchazeči, konsorcium Unimex a Travel Service a letecká společnost Air France-KLM. Ti se nyní mimo jiné seznamují s ekonomickou kondicí Českých aerolinií.

Do prvního kola se kromě nich přihlásily ruský Aeroflot a firma Odien. Privatizace se týká státního podílu ve výši 91,51 procenta. I když došlo k výměně vlády, tak dočasná úřednická vláda Jana Fischera je rozhodnuta, že privatizační proces nezastaví.

Do konce září bude jasno

Původní harmonogram privatizace počítá s tím, že jméno vítěze bude známo do konce září. Podle Jakoba se prodloužením lhůty pro cenovou nabídku konec privatizace zásadně neposune. "My ten materiál předložíme do vlády do 30. září a vláda následně rozhodne o vítězi," uvedl mluvčí.

Podle odhadů analytiků mají ČSA hodnotu tři miliardy až pět miliard korun. Stát svá očekávání nezveřejnil, pokud však bude nabízená cena příliš nízká, privatizaci může zrušit.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru