Zpravodajská agentura Thomson Reuters přeruší stažením svých akcií z londýnské akciové burzy (LSE) významné spojení se svými britskými kořeny. Společnost, která vznikla loni převzetím britské agentury Reuters kanadským podnikem Thomson, oznámila v noci na úterý, že opustí i trh Nasdaq a její akcie zůstanou jen na burzách v New Yorku a Torontu.

Thomson Reuters sice má stále v Londýně velké zastoupení, ale spojené aktivity mají v globálním měřítku vyváženější profil, než jaký měly původní firmy zvlášť. Nyní skupina podniká ve Spojených státech, v Evropě i Asii. Generální ředitel společnosti, Američan Thomas Glocer, přesunul její základnu z Londýna do New Yorku.

Přítomnost akcií na londýnském akciovém trhu se pro Thomson Reuters stala problémem, podotkl Todd Bourell, partner hedgeového fondu ValueAct Capital, který drží 12 milionů akcií agentury. Mimo kanadskou rodinu Thomsonových patří fond mezi největší akcionáře Thomson Reuters. Rodina je největším akcionářem firmy, drží v ní 55 procent hlasovacích práv. Bourell dodal, že akcie Thomson Reuters jsou v Londýně nelogicky podhodnocené a že to snižuje i jejich cenu v New Yorku a Torontu.

Rozdíl mezi cenami v Londýně a New Yorku vždy byl a mnozí investoři vydělali prodejem dražších newyorských akcií a nákupem levnějších londýnských.

Sama společnost říká, že odchodem z londýnské burzy a trhu Nasdaq sníží náklady o miliony dolarů. Akcionářů se zeptá na svolení s chystaným krokem 7. srpna. Pro londýnskou burzu i Nasdaq bude odchod Thomson Reuters ztrátou, napsal Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru