Koruna minulý týden razantně posílila až o 50 haléřů, když zakončovala páteční obchodování na úrovni 26,15 EUR/CZK. Na těchto úrovních se pohybovala naposledy začátkem ledna letošního roku. Za posílením mohlo být více důvodů (uzavírání long PLN/CZK, realizace S/L, větší zájem o středoevropské měny), nicméně další vývoj by již měl být pod vlivem čtvrtečního zasedání bankovní rady. Prozatím převládal názor, že úrokové sazby zůstanou beze změny. Posilující koruna by však mohla přimět změnit sazby směrem dolů.

Z dalších domácích fundamentů pak tento týden nabídne spotřebitelskou důvěru a rychlý odhad průmyslové výroby. Vývoj koruny by však mohlo ovlivnit i středeční zasedání FOMC s doprovodným komentářem.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru