Jihokorejská společnost Doosan Heavy Industries and Construction dala najevo svůj zájem koupit společnost Škoda Power. Informoval o tom korejský deník Korea Economic Daily a potvrdila firma.

"Doosan se opravdu zúčastnila tendru," řekl mluvčí firmy Bae Kyun Ho. Tím, že by Doosan koupil Škodu, dostal by se k technologiím, pomocí nichž lze vyrábět vybavení do elektráren, a rozšířil tak svůj byznys, dodal Bae.

Jihokorejská firma už v roce 2006 koupila společnost Mitsui Babcock Energy, aby diverzifikovala své aktivity mimo Asii.

Akvizice Škody by prý mohla být uzavřena během srpna. Velikost transakce se odhaduje na 700 -1000 miliard KRW, což je zhruba 10,5 - 15 miliard korun, říká Radek Schmied ze společnosti Redbaenk, která se zabývá fúzemi.

 

Škoda Power, dceřiná firma Škody Holding, je významným evropským výrobcem a dodavatelem technologických zařízení v oblasti energetiky. Vyrábí například turbíny do jaderných elektráren.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru