Německá spolková země Bavorsko pomůže svými 50 miliony eur (asi 1,33 miliardy korun) se záchranou zásilkového obchodu Quelle. Pomoc bude mít podobu úvěrové záruky a společnost Quelle by se díky ní měla dostat z existenčních problémů. Quelle je součástí skupiny Arcandor, která vyhlásila insolvenci.

Quelle sídlí v bavorském Fürthu. Podnik nyní potřebuje hotovost, aby mohl vydat svůj nový katalog na sezonu podzim/zima a nakoupit nové zboží.

Banky se musí přidat 

Od finančních ústavů se podle agentury Reuters očekává, že předloží návrh, jak skupině Quelle zajistit finanční potřeby. Teprve pak bude zřejmě firma schopna zahájit tisk katalogu. Banky by mohly své stanovisko sdělit ještě během pátku.

Mateřská společnost Arcandor vyhlásila úpadek 9. června. Žádala sice o pomoc ze státního fondu, vláda ale žádost zamítla. Za situaci, v jaké se firma nachází, je prý zodpovědný hlavně management. Arcandor chtěl po vládě garance za půjčku 437 milionů eur (asi 11,6 miliardy korun).

O některé části Arcandoru projevil zájem německý podnikatel Hans-Otto Schrader, který vlastní zásilkový obchod Otto. Zajímavé jsou prý obchody Primondo a Karstadt, naopak o Quelle Otto zájem nemá.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru