Zástupci tuzemské investiční skupiny Prosperita přijali nabídku na obsazení dvou křesel v řídícím týmu realitní společnosti Orco Property Group. ČTK to ve čtvrtek řekla mluvčí Orka Petra Zdeňková. Prosperita kontroluje v Orku mírně přes pět procent akcií a patří v současnosti mezi největší podílníky firmy. Valná hromada developera se uskuteční 8. července v Lucembursku.

Vrcholové vedení firmy rovněž valné hromadě navrhne, aby znovuzvolila jeho současných pět členů v čele se zakladatelem Orka Jeanem-Françoisem Ottem.

Dále hromadě předloží návrh na rozšíření řídícího týmu o šest nových členů. Důvodem je podle středečního prohlášení Otta snaha o urychlení restrukturalizace firmy a posílení řídícího týmu. Za nové členy vedení Orco navrhuje kromě dvou zástupců Prosperity také Bernarda Kleinera, Alexise Juana, který mimo jiné řídil Komerční banku, Roberta Couckeho a Aleše Vobrubu.
O účast ve vedení chce na valné hromadě usilovat také sdružení drobných akcionářů SOS Orco. Jeho předseda Luboš Smrčka ve středu na serveru www.patria.cz uvedl, že sám kandidovat nebude, ale navrhne do vedení bankéře Igora Kocmánka a podnikatele Jamese Woolfa.

Orco patří k největším developerským společnostem v České republice, od března ale funguje v půlročním režimu soudní ochrany před věřiteli. Během šestiměsíční lhůty chce management firmu oddlužit a celkově reorganizovat, aby mohla opět působit na trhu. Příští týden by Orco mělo také zveřejnit výsledek jednání o investičním vstupu americké společnosti ColonyCapital.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru