Ztráty finančních akcií i přes oživení technilogických titulů poznamenaly indexy Dow Jones a S&P 500. Nejsledovanější Dow Jonesův index spadl o 7,49 bodu, tedy 0,09 procenta, na 8497,18 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 klesl o 1,26 bodu, neboli 0,14 procenta, na 910,71 bodu. Index technologického trhu Nasdaq vzrostl o 11,88 bodu, tedy 0,66 procenta na 1808,06 bodu.

Bankovním trhům ublížila nejistota kolem nově ohlášených pravomocí Americké centrální banky o dohlížení nad finančními institucemi. Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's také ve středu snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti 22 bankám ze Spojených států. Na technologickém trhu si dobře vedl dodavatel bezdrátových technologií Qualcomm po zvýšeném doporučení od firmy Goldman Sachs a akcie společnosti poskočily o 3,8 procenta na 45,09 USD.
Na devizovém trhu dolar oslabil, neboť nečekaně nízký meziměsíční růst spotřebitelských cen posílil očekávaní, že centrální banka USA ponechá úrokové sazby ještě nějakou dobu blízko nuly. Proti koši šesti hlavních měn se dolar propadl o 0,6 procenta na 80,247 bodu. Euro posílilo vůči americké měně o 0,8 procenta na 1,3949 USD. Vůči jenu spadl dolar na dvoutýdenní minimum 95,51 JPY.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru