Pražská burza pokračuje v sestupu, index PX aktuálně odepisuje 0,81 % (924 bodů), když kolem poledne se index odrazil ze svých denních minim k nule a později se opět vrátil, nicméně v rámci regionu si i tak pražská burza vede nejlépe. Mohutná vlna nákupů dorazila především na Telefónicu O2 CR, jejíž akcie rostou o 2,29 % (436,8 Kč). Nedávné výprodeje jsou tak zapomenuty, investory láká především zářijová dividenda a v současném zhoršeném sentimentu i defenzivní charakter titulu. Druhou růstovou akcií je Komerční banka, která bez většího objemu posiluje o 0,52 % (2 720 Kč). Na druhou stranu Erste Bank se ocitá pod mírným prodejním tlakem a oslabuje o 2,88 % na 490,1 Kč. Zajímavý vývoj je vidět na ČEZu, který dnes ztratil podporu na úrovni 900 Kč a propadá o 1,9 % na 888 Kč.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru