Akcie na Wall Street v úterý oslabily o více než procento, protože smíšené údaje o ekonomice Spojených států a neuspokojivé tržby maloobchodní společnosti Best Buy vyvolaly obavy ohledně hospodářského oživení.

Nejsledovanější index Dow Jones klesl o 1,25 procenta na 8504,67 bodu. Širší index S&P 500 oslabil o 1,27 procenta na 911,97 bodu a index technologického trhu Nasdaq o 1,11 procenta na 1796,18 bodu.

Nově zahájená výstavba obytných domů ve Spojených státech se v květnu podle úterní zprávy zvýšila o 17,2 procenta z dubnového rekordního minima. Průmyslová výroba v USA se však v květnu naopak snížila o 1,1 procenta.

Společnost Best Buy, která je největším maloobchodním prodejcem spotřební elektroniky v USA, oslabila kvůli neuspokojivým čtvrtletním výsledkům o více než sedm procent.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru