Ve středu se otevře restaurace na autobusovém nádraží Praha - Florenc, v krátké době se dočká i pražské hlavní vlakové nádraží. Podle informací ČTK mají na značku Burger King v ČR licenci už tři firmy.

První Burger King v České republice otevřela v listopadu v obchodním centru Zličín polská firma AmRest. Zástupci Burger Kingu se tehdy k možnému rozšíření české licence na další firmy jednoznačně nevyjádřili.

Licenci od Američanů má nyní také společnost BK Team, kterou za účelem provozování sítě restaurací Burger King založila firma Jídelní a lůžkové vozy. Ředitel BK Team Jan Mráz potvrdil, že firma bude provozovat restauraci na Florenci.

"V nejbližších letech plánuje společnost BK Team otevřít další restaurace na hlavních třídách, dálnicích, v nákupních centrech a dopravních uzlech," uvedl Mráz.

VIDEO: Řetězec Burger King otevřel svůj první fastfood v Česku - VIDEO ZDE

Burger King chce vládnout Česku - čtěte ZDE 

Podle informací ČTK má licenci také italská firma Autogrill, která otevře provozovnu na pražském hlavním nádraží. Autogrill patří mezi největší světové poskytovatele stravovacích služeb. Její dceřiná společnost Alpha Overseas Holdings koupila nedávno catering od Českých aerolinií.

Do deseti dnů by měly k zatím jediné zličínské restauraci přibýt další tři. Kromě obou nádraží se chystá také restaurace v nákupním centru Letňany.

Česká republika se stala 74. zemí, kde je možné ochutnat hlavní artikl Burger Kingu, sendvič Whopper. Burger King do České republiky se zpožděním následoval jiné velké světové řetězce, které sem přišly už v 90. letech minulého století. Jako první otevřel svou restauraci před 17 lety v pražské Vodičkově ulici McDonald's, který má nyní v tuzemsku na osm desítek provozoven.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru