Pražská burza zahájila den pod prodejním tlakem, když prodejci se objevily zejména na Erste Bank a NWR. Oba tituly již včera ztratily přes 4 % a dopoledne své ztráty ještě prohloubily. NWR (-0,58 %) propadlo až na 88 Kč, kde našlo podporu a aktuálně se obchoduje kolem 91,70 Kč. Zobchodovaný objem je vůči včerejšku trojnásobný. Energetický sektor již dnešní den větší pokles nezažívá. Erste Bank se podívala k cenám kolem 507 Kč a aktuálně ztrácí 1,57 % při ceně 512,8 Kč. Přes 5 % bez jakékoliv likvidity odepisuje Orco. Do plusových hodnot se během dopoledne vyhoupl ČEZ a Komerční banka, když oba tituly posilují o necelé 1 %. Celkově se tak index PX obrátil z ranních -1 % a posiluje o 0,22 % především v návaznosti na západní Evropu, podpořenou lepším než očekávaným indexem ekonomického sentimentu ZEW. Trhy v regionu střední a východní Evropy stále převážně ztrácí. Investoři také čekají na dnešní sadu makrodat z USA (průmyslová inflace, započat výstavba a průmyslová výroba).

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru