Čistý majetek amerických domácností v prvním čtvrtletí činil 50,4 bilionu dolarů (asi 965 bilionů Kč). To je proti částce 51,7 bilionu dolarů v předchozímu čtvrtletí pokles asi o 2,5 procenta. Ve své pravidelné čtvrtletní zprávě s názvem Flow of Funds to v pondělí uvedla americká centrální banka (Fed).

V poklesu hodnoty majetku se odráží nepříznivá situace na finančních trzích v důsledku propadu globální ekonomiky. Hospodářské problémy jsou i hlavním důvodem toho, že Američané si méně půjčovali.
Objem finančních prostředků, které si americké domácnosti vypůjčily, ve čtvrtletí klesl v ročním přepočtu o 1,1 procenta. V předchozím čtvrtletí propad v přepočtu na celý rok činil dvě procenta.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru