Další seance, podobná těm z předcházejících dní, se odehrála na trzích v USA. Celkově indexy uzavřely za minimálních změn pod úrovní resistence (S&P 740 bodů), kterou se indexy neúspěšně pokouší prolomit od začátku tohoto měsíce. Za stagnací posledních dní můžeme vidět podle komentářů diskuse kolem vyšších cen komodit, které by mohly zabrzdit pozvolné oživování ekonomik. Dalším faktorem je nedostatek impulsů z makroekonomických dat. Oživení v tomto duchu přinese dnešek, kdy se budou zveřejňovat data o počtech nezaměstnaných v USA (14:30 SEČ), které by mohly výrazněji s trhy pohnout. Domácí burza dnes bude pravděpodobně opět klidnější, aktivitě nepřidá ani zavření trhů ve Vídni. Domácí zprávy do dění nezasáhnou. Kolem třetí hodiny odpolední by se měla aktivita zvednout po zprávách z USA.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru