Přední slovenský výrobce oken Noves okná se začleňuje do mezinárodního holdingu výrobců oken Hasau Group, který kontroluje investiční skupina Penta.

"Akvizice Novesu výborně zapadá do naší strategie budování největšího producenta oken ve střední a východní Evropě. Noves bude mít v holdingu rovnocennou pozici s již zakoupenou společností Okna Rabien, přičemž produkce Novesu s výrobním závodem ve Spišské Nové Vsi se bude koncentrovat na produkty s vyšší přidanou hodnotou a vyššími požadavky klienta na kvalitu a tepelné vlastnosti oken," uvedl investiční ředitel Penty Jozef Janov.

Penta na lovu

Noves má v současnosti tržby kolem 20 milionů eur (asi 539 milionů korun) a zaměstnává 200 lidí. Polská okenářská firma Okna Rabien, kterou Penta získala v říjnu 2008, má tržby 45 milionů eur, zaměstnává 700 zaměstnanců a vyváží do více než deseti evropských zemí.

Chuť Penty na okenářské firmy však Novesem nekončí a chce pokračovat v dalších akvizicích předních výrobců v České republice i západní Evropě.

Skupina Penta buduje obří okenářský holding - čtěte ZDE

Okna otevřená dokořán: Trh výrobců oken se konsoliduje - čtěte ZDE

Penta byla založena v roce 1994. Věnuje se například akvizicím velkých a středně velkých firem či restrukturalizačním projektům v celé řadě evropských zemí. Nejvíce investičních projektů zatím Penta realizovala v ČR, na Slovensku a v Polsku. Společnost má pět vlastníků. Největší podíly drží Jaroslav Haščák a Marek Dospiva.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru