Dne 3. června 2009 zvolila dozorčí rada ČSOB znovu do svého čela ekonoma Jana Švejnara poté, co byl v květnu valnou hromadou znovuzvolen jako její člen. Funkční období člena dozorčí rady, stejně jako funkce jejího předsedy, činí 5 let.

Jan Švejnar (nar. 2. října 1952 v Praze) je světově uznávaný profesor ekonomie. V roce 1970 z politických důvodů emigroval s rodinou do Švýcarska a posléze do Spojených států amerických, kde získal i občanství. Vystudoval ekonomii na Cornell University a následně získat titul Ph.D. na Princeton University. V roce 1991 založil na Karlově univerzitě CERGE (Center for Economic Research and Graduate Education - Centrum pro ekonomický výzkum a doktorské studium). Od roku 1996 působí Jan Švejnar na Michiganské univerzitě, kde do roku 2004 vedl ústav Williama Davidsona a od roku 2005 je ředitelem Centra pro mezinárodní politiku. Jan Švejnar mluví anglicky, francouzsky, a pracovně se domluví rusky a španělsky. V roce 2008 kandidoval na úřad prezidenta České republiky.

Dozorčí radu ČSOB nyní krom předsedy Jana Švejnara tvoří Jan Vanhevel, John Hollows, Hendrik Soete, Riet Docx a Patrick Vanden Avenne. Mezi členy rady volené zaměstnanci patří František Hupka, Libuše Gregorová a Martina Kopecká.

Aktuální složení představenstva ČSOB vede jako předseda Pavel Kavánek (od 20. 5. 2009). Členy jsou od 20. 5. 2009 Petr Knapp a Jan Lamser. Od 21. 4. 2007 Philippe Moreels, Hendrik Scheerlinck a od 27. 2. 2008 Petr Hutla.

Více o představenstvu ČSOB a znovuzvolení předsedy Pavla Kavánka - čtěte ZDE

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru