Více než měsíc trvalo, než francouzská banka Société Générale našla jméno nástupce pro post ředitele své dceřinné Komerční banky. Současného končícího ředitele Laurenta Goutarda, který před měsícem oznámil, že v září opustí křeslo generálního ředitele a předsedy představenstva Komerční banky, by měl nahradit Henri Bonnet.

Bonnet má stanout i v čele představenstva, přičemž byl měl být zvolen 9. září. Jmenování podléhá schválení dozorčí radou Komerční banky na základě předchozího souhlasu ČNB. Komerční banka změnu ve svém čele oznámila v tiskové zprávě.

Stávající šéf Komerční banky Laurent Goutard (48) se s platností od 1. listopadu ujme funkcí zástupce ředitele spotřebitelského bankovnictví ve Francii (BDDF) a zároveň ředitele distribuční sítě Société Générale ve Francii. Goutard koncem dubna oznámil, že po pěti letech ukončí působení v Komerční bance a od 10. září přejde v rámci skupiny Société Générale na novou pozici ve Francii.

Bonnet vystudoval práva. Ve skupině Société Générale působil mimo jiné v její mezinárodní síti v zemích jako je Jižní Korea, Brazílie a Německo a také v divizi podnikového bankovnictví.

Komerční banka je fit

Zatímco banky SoGe v Rusku a v Rumunsku musí čelit větším potížím kvůli krizi a najít pro ně nové manažery je tak složité, Komerční banka je zatím v poměrně dobré kondici.

Vloni zvýšila zisk na 13,3 miliardy korun z předloňských 11,2 miliardy korun. I když Goutardův nástupce to v současné krizi bude mít s udržením dobrého byznysu určitě těžší, má v Česku stále jednu velkou jistotu - Češi jsou ochotni platit vysoké poplatky a ty jsou pro banky právě v této době jistým zdrojem příjmů.

Kromě toho je Komerční banka v Paříži velmi dobře zapsaná. Její výdělek tvoří významný podíl na zisku celé skupiny. Za loňský rok KB francouzskému akcionáři poslala více než jednu pětinu z celkového zisku skupiny, předloni to dokonce bylo více než čtyřicet procent.

Nabídka jít řídit banku v Praze je pro francouzské manažery lákavá i proto, že česká metropole jim může nabídnout slušnou životní úroveň.

Mezinárodní prestiž Prahy roste i v kulinářských žebříčcích, a je tu i slušný výběr mezinárodních škol, které zahraniční manažeři potřebují pro dobré rodinné zázemí.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru