Akcionáři problémové německé banky Hypo Real Estate v úterý schválili vládní plán na zestátnění podniku prostřednictvím navýšení kapitálu. Informovaly o tom agentury AP a DPA.

Ke schválení plánovaného navýšení kapitálu před hlasováním vyzval generální ředitel banky Axel Wieandt s tím, že jiným způsobem nelze pokračování podniku zajistit.

Hypo Real Estate je nejznámější německou obětí světové finanční krize. Do problémů se dostala loni v září kvůli své irské divizi Depfa Bank. Hypo za loňský rok vykázala hrubou ztrátu 5,38 miliardy eur.

Německá vláda může vyvlastnit akcionáře problémových bank - čtěte ZDE

Německo chce skoupit akcie banky Hypo. Za 290 milionů eur - čtěte ZDE 

Německá vláda chce banku zmítanou finanční krizí zestátnit a plně kontrolovat, aby umožnila její ozdravení a rekapitalizaci. Vláda si tím také pojistí státní garance ve výši 87 miliard eur, které dosud bance poskytla.

Německý parlament nedávno schválil zákon, který vládě umožňuje za určitých okolností vyvlastnit akcionáře bank zasažených finanční krizí a převzít nad těmito finančním ústavy kontrolu. Kontroverzní legislativa byla přijata hlavně kvůli převzetí společnosti Hypo.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru