"Naše údaje říkají, že pouze čtvrtina uživatelů je spokojená s výsledky svého vyhledávání. Většina dotazů je pro vyhledávač příliš obecná a uživatelé si se záplavou odkazů nevědí rady. Bing tyto problémy odstraňuje intuitivnějším vyhledáváním a lepším tříděním odkazů," říká manažer on-line služeb Microsoftu pro střední a východní Evropu Tomáš Koška.

V Česku a dalších evropských zemích nabídne firma vyhledávač nejprve v testovacím režimu. V souvislosti se změnou vyhledávací služby Microsoftu získají uživatelé v evropských zemích lokalizovanou hlavní stránku vyhledávače, která jim nabídne intuitivní přístup k hlavním informacím a nový vyhledávací systém rozčleněný podle oblastí, kterých se vyhledávání týká. Díky tomu bude podle firmy snazší najít informace o cenách zboží, cestování, aktuálních zprávách v médiích, adresách, obrázcích i videozáznamech. Největší změnu uživatelé zaznamenají v řazení výsledků, které bude vyhledávač třídit tak, aby odpovídaly skutečnému záměru uživatele.

Bing pomůže Seznamu při vyhledávání zahraničních stránek 

vyhledávač Microsoftu BingČeským uživatelům se Bing přiblíží především díky spolupráci Microsoftu s největším českým vyhledávacím serverem Seznam.cz. Bing bude více než milionu českých uživatelů internetu pomáhat s vyhledáváním informací na zahraničních stránkách a nabídne jim nové uživatelské rozhraní s přístupem k pokročilým funkcím a aktuálním informacím na internetu. Služby Bing na Seznamu zahájí provoz v srpnu tohoto roku.

Ke změně nástroje pro vyhledávání ve světě se Seznam podle výkonného ředitele Pavla Zimy rozhodl po důkladném srovnání vyhledávací technologie Microsoftu s dříve používaným Google. "Vyhledávací nástroj Bing nám poskytuje mnohem více prostoru pro přidání vlastních funkcí i pro marketingové nástroje, které budou výsledek vyhledávání ve světovém internetu efektivněji prezentovat uživatelům," dodal Zima.

Nespí ani konkurence 

Konkurenční Google předvedl začátkem května nové vyhledávací nástroje. Jedna z funkcí bude automaticky sestavovat propracované detailní zprávy o vyhledávání na dané téma, další uživateli předloží jen nejaktuálnější výsledky vyhledávání. Tato funkce již je dostupná a zužuje výsledky vyhledávání na dané téma na posledních 24 hodin či týden. Google uvedl, že bude prohledávat blogy, nové webové stránky i všeobecné informace dostupné na internetu.

Česká pobočka Googlu byla založena v říjnu 2006 a v současnosti má třetinový podíl na českém trhu vyhledávání.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru