Nizozemská banka ABN Amro, kterou kontroluje stát, v prvním čtvrtletí prodělala 886 milionů eur (23,6 miliardy Kč). Oznámila to v pondělí s tím, že většina ztrát pocházela z aktivit, jež jsou nyní převáděna na britskou Royal Bank of Scotland (RBS).

Firmu ABN v roce 2007 koupilo konsorcium složené ze společností RBS, Fortis a Santander za 70 miliard eur. Po příchodu finanční krize však nizozemská vláda loni v říjnu převzala místní aktivity Fortisu, včetně podílu v ABN, za 16,8 miliardy eur.

Tyto transakce byly tak rozsáhlé, že proces rozdělení aktivit ABN mezi nizozemskou vládu a RBS stále pokračuje. Podle ABN by nicméně měl být dokončen ještě v letošním roce.

Nizozemská banka ABN Amro propustí 6500 lidí. V horizontu tří let - čtěte ZDE

Fortis bojuje s krizí. Je v plusu se ziskem 44 milionů eur - čtěte ZDE

Aktivity převzaté nizozemskou vládou vykázaly zisk z pokračujících operací 87 milionů eur, zatímco aktivity získané RBS utrpěly ztrátu 928 milionů eur, napsala agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru