Mladoboleslavská Škoda bude mít nové, malé auto. HN to potvrdil šéf mladoboleslavské automobilky Reinhard Jung – s nemilým dovětkem, že nový vůz se bude vyrábět v Bratislavě.

„Ano, malý rodinný vůz bude svébytnou škodovkou, i když se bude vyrábět v Bratislavě. Na vývoji tohoto vozu usilovně pracujeme, do výroby nových kompaktních převodovek investujeme půldruhé miliardy korun,“ řekl Jung.

Vysoká investice v době, kdy automobilové trhy sužuje propad poptávky, svědčí o notné dávce sebedůvěry. „Pokles může trvat dva tři roky. Potom ale budou lidé chtít malá auta s nízkou spotřebou, která lze ve městě snadno zaparkovat a která nejsou drahá. Investice do takové výroby je bezpečná,“ uvedl Jung.

Škoda Auto v době krize investuje 54 miliard korun do vývoje a výroby nových modelů. V závodě Volkswagen Bratislava se v roce 2011 začnou vyrábět malé rodinné vozy, které vycházejí z konceptu Volkswagen Up.

Na přední masce ale budou mít tři odlišné znaky – VW, Škoda Auto a Seat. Budou se lišit i designem, ten má odpovídat charakteru každé značky. Všechny tyto malé vozy ale budou mít české motory a české převodovky.

Škoda Auto chce během příštích pěti let investovat do vývoje a výroby nových modelů dvě miliardy eur, to je asi 54 miliard korun.

Více čtěte ve středeční HN

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru