Wüstenrot hypoteční banka, která patří na tuzemském trhu k malým bankovním ústavům, loni více než zdvojnásobila čistý zisk na 11,3 milionu korun. Objem poskytnutých hypotečních úvěrů zvýšila meziročně o 60 procent na 3,2 miliardy korun. Celý hypoteční trh přitom klesal.

V loňském roce banka poskytla 2273 hypoték, o rok dříve 1424 hypoték. Od počátku obchodní činnosti v roce 2006 činil počet hypoték Wüstenrot hypoteční banky 6832 a jejich objem překročil 8,5 miliardy korun. "Přes momentální stagnaci na trhu hypotečních úvěrů plánuje banka pokračování rostoucího trendu," uvedla Wüstenrot hypoteční banka ve výroční zprávě.

Trhu navzdory

Tuzemský hypoteční trh loni podle statistik ministerstva pro místní rozvoj klesl o pětinu. Banky poskytly v roce 2008 občanům hypoteční úvěry za necelých 114 miliard korun, zatímco o rok dříve to bylo rekordních 142 miliard korun. Letos do března se pokles hypotečního trhu zrychlil na téměř třetinu.

Takřka polovina loňských hypoték Wüstenrot hypoteční banky byla určena na koupi bytu nebo domu, 13,4 procenta představovalo refinancování dříve poskytnutých úvěrů a 13,3 procenta bylo čerpáno na výstavbu domu nebo bytu. Více než čtyři pětiny klientů čerpaly hypotéky s fixací na pět let.

Banka nabízí hypoteční produkty pro fyzické i právnické osoby. Wüstenrot tvoří v ČR finanční skupinu, kam dále patří Wüstenrot-stavební spořitelna, Wüstenrot, životní pojišťovna a Wüstenrot pojišťovna.

 

 Finanční ukazatele Wüstenrot hypoteční banky:
  2007 2008
 Čistý zisk (mil. Kč) 5,126  11,296
 Čisté úrokové výnosy (mil. Kč) 58,986  79,045
 Čisté výnosy z poplatků a provizí (mil. Kč) 5,663  10,036
 Poskytnuté úvěry (mld. Kč) 1,986   3,204
 Objem bilance (mld. Kč) 4,314 6,900

Zdroj: www.wuestenrot.cz

Kompletní výroční zpráva Wüstenrot hypoteční banky ke stažení ZDE.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru