GE Money Bank zaznamenala za první čtvrtletí pokles zisku před zdaněním o 32 procent na 693 milionů korun. Důvodem poklesu zisku bylo především zvýšení opravných položek vytvořených k nespláceným úvěrům. Banka to v pátek oznámila v tiskové zprávě. Podíl klasifikovaných úvěrů ovšem bance meziročně klesl z 15,3 procenta na 13,6 procenta. Čistý zisk banka nezveřejnila.

Provozní zisk bance meziročně stoupl o téměř šest procent na 1,4 miliardy korun. Bilanční suma banky ke konci března stoupla meziročně o 32 procent na 117,5 miliardy korun díky vysoké poptávce po vkladových produktech a růstu poptávky po spotřebitelských úvěrech a po úvěrech určených malým a středním podnikům.

Úvěry poskytnuté klientům ke konci března bance vzrostly o 16 procent na necelých 96 miliard korun. Z toho hypotéky stouply o 12 procent na 25,3 miliardy korun a úvěry malým a středním podnikům se zvýšily o devět procent na 27,6 miliardy korun.

Vklady meziročně vzrostly o 56,5 procenta

Celkové vklady v GE Money Bank se meziročně zvýšily o 56,5 procenta na 88,7 miliardy korun.

Výše celkového vlastního kapitálu banky činila ke konci března více než 24,5 miliardy Kč, což představuje v porovnání se stejným obdobím roku 2008 nárůst o 12,4 procent. Kapitálová přiměřenost banky činí 19,2 procenta.

Počet klientů banka zvýšila o necelých devět procent na 998.000. Počet poboček rozšířila na 221 a počet bankomatů na 608. Do skupiny GE Money v tuzemsku patří GE Money Bank, GE Money Multiservis a GE Money Auto. GE Money patří do skupiny General Electric, která je jednou z největších firem na světě.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru