Evropu sevřela mohutná vlna sociální rebelie. Demonstranti, kteří se sešli na protestu v ulicích belgické metropole, tvrdě kritizovali vlády celé evropské sedmadvacítky.

Politici podle nich dělají málo pro to,  aby ochránili lidi před dopady hospodářské krize.

Protestující našli inspiraci i v zahraničí a zvolili také heslo "A social Europe? Yes, we can!" (Sociální Evropa? Ano, my můžeme!), jehož první část se objevila v prezidentské kampani současného amerického prezidenta Baracka Obamy.

Ve čtvrtek se protestovalo v Madridu a v sobotu se bude demonstrovat v Praze a v Berlíně. Podle evropských odborů by se během tří dnů protestů mělo sejít až 300 tisíc demonstrantů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru