Evropu sevřela mohutná vlna sociální rebelie. Demonstranti, kteří se sešli na protestu v ulicích belgické metropole, tvrdě kritizovali vlády celé evropské sedmadvacítky.

Politici podle nich dělají málo pro to,  aby ochránili lidi před dopady hospodářské krize.

Protestující našli inspiraci i v zahraničí a zvolili také heslo "A social Europe? Yes, we can!" (Sociální Evropa? Ano, my můžeme!), jehož první část se objevila v prezidentské kampani současného amerického prezidenta Baracka Obamy.

Ve čtvrtek se protestovalo v Madridu a v sobotu se bude demonstrovat v Praze a v Berlíně. Podle evropských odborů by se během tří dnů protestů mělo sejít až 300 tisíc demonstrantů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru